Články & návody

Firmy pro Vás

SMÍTKO s.r.o. - profesionální strojové čištění garáží v Brně a okolí.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně. 

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

DirtyBoys - detailingové čištění aut Brno.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

STK NOVÁ - STK bez objednání.

Čtvrté SUV v rodině Škoda nese název Kamiq

Je tu s námi od roku 2018 a původně bylo určeno pro asijský trh. Výroba v mladoboleslavské automobilce, která si dala za dlouhodobý cíl prorazit i v Evropě, začala v létě 2019. Oliver Stefani si v roli designéra s Kamiqem skutečně vyhrál, jde o skutečného elegána silnic, jenž je také velmi praktický. Už jen to, že objem kufru má nabídnout 400 litrů prostoru a v případě sklopených opěradel zadních sedaček se získá více než trojnásobek místa, rozhodně o něčem svědčí.

Vyberte si výbavu podle svého vkusu

Nízká spotřeba paliva, LED přední světla s denním svícením v rámci základní výbavy Ambition a také řada bezpečnostních prvků, které dodávají řidiči a spolujezdcům potřebný klid a jistotu. Jde o klasický městský crossover, jenž je v moderní době stále oblíbenější. Škoda Kamiq ceník má více různých variant, kromě Ambition si můžete zvolit i výbavu Style nebo Monte Carlo.

V základu nechybí třeba hodně praktický asistent udržování jízdního pruhu. O bezpečnost se postará hned devět airbagů a dobrým parťákem do nepohody je i asistent rozjezdu do kopce. Kamiq je také o něco kratší a vyšší než model Scala, podle čehož se pozná na první pohled. Jde však v každém případě o sestru Scaly, která si jde svou vlastní cestou.

Monte Carlo je pro milovníky sportu

Elegantní model, jenž je určen pro sportovce tělem i duší. Sedmnáctipalcová kola z lehké slitiny, černý strop, kožený volant, sportovní kryty pedálů, to vše jistě výborně ladí s aktivním řidičem. Kamiq má různé tváře, nabízí několik různých alternativ.

Uvažovat ale můžete i nad jiným modelem, protože ceník Škody Octavia nabízí také podněty k zamyšlení. Ve výbavě Ambition najdete mimo jiné elektrické stahování oken, ale i osmičku reproduktorů, které udělají radost milovníkům hudby. Delší cesty při hudebním doprovodu přeci jen rychleji ubíhají, že?

Fotografie