Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

A bude Kodiaq!

Většina Čechů si až donedávna v souvislosti s kodiakem vybavila největšího žijícího medvěda na světě. Anebo legendární scénu z filmu Pelíšky. Jedno je jisté – nyní je kodiak, respektive Kodiaq, synonymem pro velké SUV, které bude zanedlouho vyrábět automobilka Škoda.

Původně se měl jmenovatSnowman, ale název Kodiaq vystihuje základní charakteristiku nového SUV mnohem věrněji. Mladoboleslavský medvěd je silný, prostorný a budí emoce. Škoda se rozhodla pro vstup do segmentu velkých SUV ve velkém stylu. Kodiaq je v centru pozornosti motoristických novinářů a budí značný zájem i v zahraničí. Spekuluje se, že by mohl zamíchat s kartami na americkém trhu. Samozřejmě jen za předpokladu, že se Škoda k prodeji za velkou louží rozhodne.

Jak bude Kodiaq vypadat, ještě není stoprocentně jasné. Spekulace boří 14 tisíc fazet, které překrývají přesné rysy. Pokud se vám však líbila studie Vision S, raději už začněte šetřit, protože design nové Škody Kodiaq z vychází právě z tohoto konceptu.


Škoda Kodiaq má impozantní rozměry. Minimálně na běžná škodovácká měřítka. SUV měří 4,7 metru na délku a 1,8 metru na šířku. Rozvor dosahuje téměř 2,8 metru. Díky velké výšce nabízí více prostoru než Superb, což potvrzuje i šéfdesigner Jozef Kabaně. Podle něj bude vnitřní prostor jedním z největších trumfů.

Škodovácký medvěd jako první nabídne 7 míst pro posádku. Třetí řada přitom není jen tak do počtu. V naprostém pohodlí na ní mohou cestovat i lidé s výškou kolem 180 centimetrů. K dalším „tahákům“ patří obrovský kufr. Základní objem činí 720 litrů, což je o 60 litrů více než ve Škodě Superb.

Cena nové Škody Kodiaq je zatím ve hvězdách, nicméně základní verze zřejmě nepůjde pod 650 000 Kč.

Nezbývá, než se těšit a čekat na oficiální představení, které proběhne 1. října tohoto roku. Autorizovaný prodejce vozů škoda přijímá objednávky od konce roku!

Fotografie