Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Porsche 911 se nám představí v novém kabátě

Po měsících spekulací, a tuny špionážních záběrů, bylo odhaleno Porsche 911 pro modelový rok 2017. Na první pohled aktualizované 911 potvrzuje to, co jsme už tušili - aktualizace jsou v oblasti interiéru a exteriéru mírné, přičemž vrcholem všech úprav se skrývá pod kapotou. Pojďme si blíže představit, co nám nabízí Porsche 911 v moderním pojetí. 

Exteriér

Stejně jako u většiny 911 modelů, jsou vnější změny omezeny na několik málo prostor. Nový je přední nárazník s revidovanými světly a spořádaným přívodem vzduchu, které je podobné Porsche Cayman GT4 2016.
Přebudované je i víko v zadní části. Stejně tak jsou i nové zadní světla se čtyřmi-bodovými brzdovými světly a přepracovaný nárazník s přídavnými výstupy na bocích. Další úpravy jsou méně viditelné, ale posilují charakter 911. 
V konečném důsledku vlastně ani není špatně, že Porsche 911 nemá kompletní aktualizovaný exteriér. Věrní fanoušci totiž chtějí svojí oblíbenou klasiku. 

Interiér

Aktualizace interiéru jsou také na stole. Jedná se však spíše o technologie, než o celkové uspořádání kabiny. To je totiž beze změny. 
První věc, která vám padne do oka, je nové komunikační centrum s on-line navigačním modulem. To nabídne řadu užitečných funkcí, které mají usnadnit komunikaci s mobilem, lépe navigovat či dodávat dopravní informace v reálném čase atd. 
Menší úpravou prošel volant, který je nyní vybavený sportovním chrono balíčkem a obdržel i přepínač režimu. Vše ostatní zůstává stejné, což je dobře. Porsche 911 byl už předtím vybavený tím nejlepším. 

Hnací ústrojí

Porsche 911 nabídne motor o objemu 3,0 litru, který je kompletně revidován. Šestiválec napumpuje na 370 koňských sil a 331 liber-stop točivého momentu. V nabídce je však i verze S, která vystřelí 420 koní a 368 liber-stop točivého momentu. První motor má zrychlení z nuly na sto za 4,4 sekundy. Druhý nabídne o tři sekundy rychlejší start.

Závěr

Kultovní auto získalo další výraznou změnu. Je však dobře, že se Porsche 911 posouvá tím správným směrem. Zůstává věrný svému charakteru a přesto dokáže nabídnout nové prvky, které vás nepřestanou bavit. Navíc je k dispozici i větší výkon. Porsche 911 má krásnou budoucnost před sebou.