Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Morgan EV3: Skutečně luxusní tříkolka

Zatímco jsou u nás tříkolky spíše raritou, ve Spojeném království je hned několik výrobců, kteří se na tyto automobily specializují. Jedny z nejluxusnějších tříkolek produkuje automobilka Morgan a nejedná se o žádné levné kousky.

Jedním z posledních kousků je tříkolka Morgan EV3, která byla prvně představena na letošním ženevském autosalonu. Na tříkolce je fascinující skutečnost, že se jedná o elektromobil. Morgan se rozhodl, že je potřeba držet krok s dobou a tomu přizpůsobil i své nové koncepty. První verze tohoto vozu vznikla již v roce 2015, teprve letos však bylo dílo dokončeno. Jako elektromobil se Morgan EV3 vejde se svojí váhou do 500 kg a dojezd má celých 240 kilometrů.

Představení

I když se jedná o elektromobil, jízda je v něm údajně vzrušující. Z 0 na 100 km/h se dostane za méně než 9 sekund a maximální rychlost je zde kolem 150 km/h. Ve voze jsou uloženy lithiové baterie o kapacitě 20KWh a kapalinou chlazený elektromotor o výkonu 46kW, který pohání zadní kolo.

Konstrukce vozu

V konstrukci vozu najdeme velké zastoupení kompozitních uhlíkových panelů, dále jsou zde hliníkové panely, ale i jasanové dřevo. V přední části se nacházejí 3 velká světla, která podtrhují vzhled celého vozu. Válcovitý tvar zde řidiči umožňuje, aby si v tomto voze připadal jako v kabině letadla. Původní model z roku 1930 byl závodní, stejně tak si zde bude připadat každý řidič. I když má vůz jen 3 kola, je velmi rychlý a obratný. Velmi zde zaujme palubní deska, která kombinuje původní materiály, tedy mosaz a dřevo, ty jsou doplněny leštěným hliníkem a digitálním displejem.

Tato luxusní tříkolka se dostane do hromadné výroby ke konci tohoto roku. Cenovka je zatím neznámá, ale vzhledem k ceně ostatních modelů lze očekávat, že se nebude držet nízko. Ačkoliv lze o praktičnosti vozu spekulovat, je potřeba si uvědomit, že jízda v něm je zejména pro zábavu. Jde především o snobskou hračku, ale ruku na srdce, kdo byste se v takovém voze nechtěli projet?