Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Minikaravany jsou ideální na výlet pro dva

Připojit a jet

Máte zkušenosti s řízením auta s připojeným vozíkem? V tom případě pro vás mini obytný vozík nebude žádný problém – má totiž dost podobné rozměry jako běžný přípojný vozík za osobní auto. Velikostně odpovídá velké manželské posteli na dvou kolech – a o moc víc toho v něm také nenajdete. Ale pokud se jen ve dvou chystáte na výlet a nechce se vám shánět nikde ubytování, je tohle skvělá varianta. Do mini obytného vozíku neprší, má dvířka i okénka, můžete se v něm pohodlně posadit, místa na povalování je v něm spousta a obvykle má i nějaké úložné prostory a také topení.

Venkovní kuchyňka

Od karavanu obvykle očekáváte víceméně pĺnohodnotné ubytování. Kromě spaní a sezení byste se nejspíš chtěli i někde a nějak najíst. Miniaturní karavany vám sice nenabídnou vnitřní plně vybavenou kuchyň, ale z vnější strany má řada z nich odklopná dvířka, pod nimiž se skrývá skládací venkovní kuchyň. Není to tatáž jako u vás doma, ale i přesto toho v ní většinou najdete víc než byste čekali. Stačí pak vytáhnout gril a v letní sezóně máte o pohodlí u vlastního karavánku postaráno.

Na zkoušku

Koupit si rovnou minikaravan je dost odvážné rozhodnutí. Co když vám nebude vyhovovat? Nebude podle vašich představ? V dnešní době naštěstí existují nejen prodejny karavanů, ale i jejich půjčovny. A to i těch v miniaturních velikostech. Stačí tedy najít si nějakou takovou půjčovnu a zamluvit si v ní malý obytný vozík třeba i jen na jedinou noc. Je to ideální způsob, jak si ho vyzkoušet, detailně ho prozkoumat nebo se i v rámci půjčovny podívat, jaké existují varianty a která by vám možná vyhovovala víc. A pokud víte, že byste ho využili jen párkrát do roka, nemá ani cenu přemýšlet o vlastním – mnohem výhodnější je půjčovat si ho.

Bydlení za cenu hotelu

Investice do minikaravanu není malá. Obvykle jde o několik stovek tisíc korun (za nový mini obytný vozík). Zato půjčovné není nijak přehnané. A když si propočítáte, kolik vás bude stát jedna noc v průměrném hotelu pro dvě osoby, zjistíte, že cena půjčovného na den tomu dost odpovídá. Pokud tedy máte dobrodružnou duši a rádi cestujete, je tohle řešení mnohem ekonomičtější než shánění hotelů a hlídání si termínů příjezdů a odjezdů. Tady jste svým pánem.

Problém s parkováním

Máte-li svůj pozemek, nemusíte doma parkování mini obytného vozíku řešit. Horší to je na cestách. V Česku totiž nejsou zákony až tak vstřícné, takže si nemůžete zastavit a přenocovat, kde chcete. A v některých evropských zemích je to ještě složitější. Proto je potřeba předem si vytipovat vhodná místa, z nichž vás nikdo nevyžene a kde si užijete své volno.

Přečtěte si také Kupujete dodávku? Poradíme, jak vybrat nebo Proč je důležité pravidelně jezdit s autem do servisu?

Fotografie