Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Mercedes-Benz Vision Tokio

Doba autonomního pohybu vozidel po silnicích se pomalu, ale jistě, blíží. Mercedes-Benz si pro tokijský autosalon připravil opravdovou lahůdku v podobě luxusní dodávky, ve které bude i řidič pouhým pasažérem.

Autonomie automobilů bude čím dál tím více skloňovaná záležitost, která se, ať se nám to líbí nebo ne, bude pomalu stávat naprosto běžnou součástí našeho standardního dopravování. Již nyní se dá říci, že se bude jednat o systém ve vozidle, díky kterému bude vůz vyhledávaný i žádoucí. Není divu, že v dnešní době všechny větší automobilky na tomto systému pracují a například taková Tesla ho již díky updatu softwaru řidičů alespoň částečně nabídla.

Většina těchto systému se momentálně testuje na luxusních limuzínách, ovšem tomu, trochu překvapivě, udělal přítrž Mercedes. Ten totiž představil na autosalonu v Tokiu velice zajímavý, a dalo by se říci, že momentálně i velmi tajemný, koncept, který by neměl být ničím jiným, než velice luxusní dodávkou schopnou zcela autonomního pohybu. 

Podle samotné automobilky by měla být autonomní progresivní, luxusní a tedy i dost podobná současnému Vianu, ovšem s tím rozdílem, že zde nebudeme muset šlapat na pedály a točit volantem. Kdo by ovšem čekal absenci těchto, od počátku historie automobilů, velmi klíčových prvků, je na omylu. Volant i pedály zde budou a vůz tak bude nabízet možnost vzít řízení do svých vlastních rukou. 

Automobilka vše drží ve velké tajnosti a jediné, co nám doposud o automobilu prozradila, jsou fotografie, na kterých je vůz vidět. Dodržuje podobná karosářská pravidla jako F 015. Základem tedy bude co nejmenší odpor vzduchu, aby vůz byl schopen na jediné nabití dojet co nejdále, spalovací ani zážehový motor u něj opravdu nečekáme, a také dostatek prostoru, aby se posádka cítila co nejpohodlněji.