Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Dopravní značení doznalo změn. Víte o tom?

Od 1. ledna 2016 se podél českých silnic začaly objevovat nové dopravní značky, a to na základě vyhlášky č. 294/2015 Sb. Přestože o novinkách vyšlo množství článků a média řidiče informovala v dostatečném předstihu, někteří účastníci silničního provozu přítomnost nového značení nezaznamenali. A protože opakování je matkou moudrosti, přinášíme vám přehled těch nejdůležitějších změn.

Experti na dopravu tvrdí, že svislé dopravní značení v České republice není příliš přehledné. V okolí silnic je až příliš mnoho značek, což odvádí pozornost řidičů. Ti často zapomínají na základní pravidla jako je přednost zprava. Logicky se tak nabízí otázka, zda nové dopravní značení nastolí na silnicích pořádek, nebo prohloubí stávající chaos.

Největším překvapením bylo vybudování nových dálnic. Takříkajíc ze dne na den jich v Česku přibylo cca 450 km. Bohužel jen papírově – vznikly přeměnou bývalých silnic. Dálnicí se stal také Pražský okruh, který má nyní označení D0.

Poměrně významná změna se dotkla maximální povolené rychlosti silnic pro motorová vozidla. Většina řidičů uvítala, že se na některých silnicích zvedla maximálka z 90 km/h na 110 km/h. Zrychlení se týká čtyřproudých silnic.

Další novinka souvisí se zákazem předjíždění a je adresovaná řidičům nákladních automobilů s hmotností nad 3,5 tuny. Svislé dopravní značení jim zakazuje opustit pravý jízdní pruh na komunikaci se dvěma a více pruhy v jednom směru.

Na silnicích se objevilo také nové vodorovné dopravní značení. Konkrétně jde o šipky znázorňující minimální odstup mezi vozidly.

Fotografie