Články & návody

Firmy pro Vás

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně. 

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

STK NOVÁ - STK bez objednání.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Zaměstnavatelé objevují výhody online školení pro řidiče

K zákonem stanoveným povinnostem zaměstnavatelů patří proškolování zaměstnanců. Specifickou skupinou jsou osoby, které během pracovní doby usedají za volant motorového vozidla. Nejedná se však o řidiče z povolání, ale o tzv. řidiče referenty. V posledních letech se firmy přiklání k moderní e-learningové formě kurzů na úkor klasického prezenčního školení. Jaké výhody jim přináší?

Kdo musí školení pro řidiče absolvovat?

Zaměstnavatelům, kteří povinné školení pro zaměstnance podcení, hrozí poměrně vysoká pokuta. Absolvovat by ho přitom měl každý, kdo v zaměstnání řídí motorové vozidlo, a to bez ohledu na to, zda se tak děje pravidelně, nebo jednou za rok. Důležité není ano to, kde se zaměstnanec s vozidlem pohybuje (tzn. i ve skladové hale mimo veřejné komunikace).

V čem je online školení lepší než prezenční?

Školení pro řidiče online je pro firmy výrazně levnější. Oproti prezenční variantě jsou náklady na zaměstnance nižší, a navíc se školení nemusí účastnit všichni hromadně v určitý čas, což je výhodné z organizačního hlediska. Zaměstnanci mohou školení absolvovat postupně, a to kdykoliv a kdekoliv. Podle odborníků na bezpečnost práce je výhodou také samotná interaktivní forma. Během prezenčního školení mají zaměstnanci tendenci neposlouchat, podřimovat a řešit jiné záležitosti. Online školením si musí skutečně projít, zodpovědět kvízy a řešit modelové situace.

Nekupujte zajíce v pytli, chtějte demoverzi

Chcete mít jistotu, že vybrané online školení pro řidiče bude opravdu kvalitní? Jedinou možností, jak to zjistit, je vyzkoušet demoverzi. Bezplatně si ji můžete prohlédnout na www.king-skoleni.cz. Za školením, které je k mání také v anglické verzi, stojí tým zkušených lektorů s dlouholetými zkušenostmi v oboru.

Fotografie