Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Vstřiky pro všechny dieselové vozy a vyhledávání autobaterií dle typu auta

Server Autopes.cz, který byl doposud znám jako prostor pro inzerci aut a náhradních dílů od ledna 2018 nově nabízí také prodej vstřiků na všechny dieslové vozy. Provozovatel webu David Vaníček se pro tuto novinku rozhodl především díky vlastní zkušenosti s autorizovanými servisy.

Váš server se dosud zabýval autoinzercí, proč jste se rozhodl prodávat přímo vstřiky?

Bylo to hlavně díky vlastní špatné zkušenosti, kdy jsem autorizovanému servisu zaplatil 50 000,- právě za vstřiky s tím, že budu mít po starostech. Bohužel to bylo přesně naopak, ale vzhledem k probíhajícímu soudnímu řízení nemohu příliš zabíhat do podrobností.

Majitelé dieselových aut, kteří toho hodně najezdí, musí dříve nebo později řešit otázku výměny vstřiků. Musí se pak rozhodnout, jestli to nechají na autorizovaném servisu, kde ale zaplatí částku, za kterou by si mohli užít skvělou rodinnou dovolenou, nebo auto odstaví. Další, levnější možností je samozřejmě repase vstřiků, která je ale vhodná spíše pro ty, kteří auta častěji obměňují. Pro řidiče, kteří najezdí více jak 100 000 km za rok je maximální životnost vstřiků zásadní, a právě pro ně je určena tato novinka na Autopsovi.

A čím se tedy liší repase vstřikovačů od výměny vstřiků za nové?

Samozřejmě, že firmy zabývající se repasemi tvrdí, že repasované vstřiky jsou v podstatě srovnatelné s novými. To ale není možné. Používaná věc může být uvedena do velmi dobrého stavu, ale nikdy nemůže být srovnatelná s věcí novou. A podle mě je zde navíc ještě několik proměnných, jako například kdo repasi prováděl, jaké díly ve vstřikovači skutečně vyměnil a podobně.

Například ani BOSCH servis neuvádí, že stav po repasi je srovnatelný se stavem nových vstřiků. A to se u tohoto servisu nemusíme obávat, že by na repasích šetřil a zároveň víme, že má přístup k potřebným dílům. Pak si dokáže každý domyslet, že podobná tvrzení firem, které repase dělají, je nutné brát s rezervou.

Vy tedy nejste příznivce repasí?

Osobně proti tomu vlastně nic nemám, ale musí to být výhodné i cenově. Například u vstřiku přes 13 000 Kč za kus je výhodnější jej zrepasovat. Ale pokud vám někdo nabídne cenu repase 3500 Kč za vstřik, který si můžete za 4000 Kč koupit nový, tak to nedává smysl. Na Autopsovi nabízíme velkou část nových vstřiků, hlavně od firem BOSCH a Delphi, za cenu, která se příliš neliší od repasovaných.

A repase provádíte?

Samozřejmě myslíme také na zákazníky, kteří si z různých důvodů nemohou dovolit nové vstřiky. Proto nabízíme i použité vstřikovače z havarovaných vozidel a na tyto poskytujeme 14denní záruku na vyzkoušení.

Přímo na repasi pak spolupracujeme s BOSCH servisem, kde můžeme díky množstevním slevám našim zákazníkům nabídnout skutečně profesionální repasi za bezkonkurenční ceny. Navíc samozřejmě dodáme protokol BOSCH servisu k těmto repasovaným vstřikům a také záruku 12 měsíců.

Je tedy možné vstřiky reklamovat? Jaký je pak postup?

Pokud zákazník není po výměně vstřiků spokojen, může je do 14 dní vrátit a to tak, že je jednoduše zašle do našeho distribučního skladu a my mu vrátíme peníze přímo na účet. Snažíme se ale vždy se zákazníkem komunikovat a nabídnout jiné, vyhovující řešení.

Vstřiky ale nejsou jedinou novinkou, kterou na Autopsovi připravujete, v průběhu roku budete  nabízet také autobaterie.

Ano, je to tak a opět mě k tomu vedly vlastní zkušenosti. Jako asi každý jsem už poněkolikáté pořizoval novou autobaterii a zarazily mě hned dvě věci. První se týká právě životnosti, tedy jak to, že ve svém skoro veteránu mám autobaterii stále původní, ale do auta, které jsem kupoval před 5 lety jako nové, jsem ji kupoval už dvakrát? A druhá věc je, že na autobateriích často nalezneme velké množství různých informací a konkrétních parametrů, ale to, jestli je to ta správná autobaterie pro vaše auto, zjistíme jen velmi obtížně.

Se samotnou životností pravděpodobně obyčejný spotřebitel nic neudělá. Je zde však spousta výrobců, kteří se neschovávají za známými značkami a poutavými reklamami, ale i tak skutečně vyrábí kvalitní produkty. Nicméně i já se přiznám, že jsem v minulosti reklamám podlehl.

S druhým problémem vám však dokážeme pomoci. Na Autopsovi připravujeme vyhledávač autbaterie podle typu auta, kde se nebudete zdržovat se zbytečnými informacemi a snadno najdete autobaterii přímo pro váš vůz s rychlým porovnáním cen. 

 

Fotografie