Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Proč je důležité pravidelně jezdit s autem do servisu?

Pravidelný servis

Auto je skvělým dopravním prostředkem a většina z nás si bez něj neumí představit svůj každodenní život. Zvlášť bydlíte-li na vesnici, bez auta se v podstatě neobejdete – nebo dost těžko. Proto je ale také dobré o auto pečovat a pravidelně se o něj starat, jelikož jinak vám nebude sloužit dlouho. Je to stroj, který vyžaduje určitou pravidelnou údržbu, jinak přestane fungovat. Což je zcela logické. A přesto na to spousta lidí nedbá a pak se diví, proč jim auto najednou nejede.

Bezpečnost

Možná si auto průběžně hlídáte a kontrolujete sami, možná ho raději svěřujete jednou za čas profesionálům v autoservisu. Obojí je možné a volba je jen na vás. Podstatné je, že děláte dobře. Pouze pravidelná kontrola stavu brzd, pneumatik, světel a dalších důležitých komponent vám zaručí, že je auto po technické stránce v pořádku. A že je tedy jízda v něm bezpečná. Pokud tyto součásti svého vozu podceníte a nehlídáte, může to skončit nepěknou nehodou.

Nižší náklady

Připadá vám, že pravidelné návštěvy autoservisu jsou úplně zbytečné, protože vaše auto z nich vždy vyjde dobře, nikdy na něm není odhalena jediná závada? A vy jen platíte a platíte servisu za jeho práci, která vlastně prací není? Možná se hluboce mýlíte. Právě to, že na autě není potvrzena žádná vážná závada, je totiž dobrá zpráva. A o tu přece stojíte, ne? Pokud servisy zanedbáte, tak jednou se taková závada zaručeně objeví – a její oprava bude tak drahá, že budete litovat vynechané návštěvy servisu, která by ji odhalila mnohem dříve.

Lepší výkon

Nemůžeme sice tvrdit, že pravidelná údržba auta zvyšuje jeho výkonnost, ale na druhou stranu jeho zanedbání ji zaručeně snižuje. Pokud totiž například pravidelně neměníte olej a další kapaliny, stejně jako všechny filtry, tak je vše tak zanesené a špinavé, že se výkon auta samozřejmě sníží. Až nakonec může přestat jezdit zcela.

Delší životnost

Dalším benefitem pravidelné péče o auto je to, že mu tím de facto prodlužujete životnost. Pravidelná péče a odhalování sebemenších závad, plus jejich včasné opravy totiž zajistí, že vám auto bude sloužit dlouhé roky a bude stále dobře jezdit. Když ho zanedbáte, stačí jedna velká porucha a budete možná přemýšlet, jestli se vám její oprava vůbec finančně vyplatí.

Udržení hodnoty auta

Pravidelná údržba auta zaručeně pomáhá udržet jeho hodnotu. Zvlášť máte-li pravidelně aktualizovanou servisní knížku, která jasně dokládá vaši péči o vůz. Pokud budete někdy chtít auto prodat, můžete za něj požadovat mnohem víc peněz, protože o něj bylo dobře pečováno a je v prokazatelně dobrém stavu.

Přečtěte si také Vozidla si u nás můžete vybrat nová, zároveň poskytujeme i servis stávajících. Nebo Auto pro náctileté i důchodce. Víte, co můžete potkat na silnici? 

Fotografie