Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Nezanedbávejte úklid v autě. Na co při něm nesmíte zapomenout?

Využíváte své auto téměř každý den během celého roku? Často používané automobily vyžadují mnohem více péče. Zejména v zimě dostávají velmi zabrat, a to po všech stránkách. Po skončení zimního období by měl tedy každý majitel vozu věnovat pár chvil údržbě a servisu. Pokud jste to tedy ještě nestihli, napravte to nyní. Co je potřeba udělat? 

Se servisem vám pomohou ve specializovaných autodílnách, ale co s údržbou exteriéru a interiéru vozidla? Každý, kdo ve svém autě občas jí, kouří či převáží domácí mazlíčky, by měl čištění věnovat extra pozornost. O to víc, pokud se jedná například o alergika nebo astmatika.

Interiér

Nejvíce nečistot se nachází v koberečcích, sedadlech a v místech kolem těsnění oken a dveří. Odborníci také varují, že se ve špatně přístupných místech může dokonce v důsledku vlhkosti a tepla vytvořit plíseň.

Koberečky a sedadla v sobě kromě fleků a nečistot skrývají i různé bakterie a mikroorganismy, proto se může stát, že pouhé vyluxování a vyklepání nebude stačit. Nepříjemného zápachu a špíny se můžete zbavit tak, že necháte potahy a koberce strojově vyčistit.

Nezapomínejte také na všechny plastové, kožené a gumové části, které je potřeba nejen důkladně omýt, ale také ošetřit speciálními přípravky.

Exteriér

Omytí a vyleštění karoserie je pro většinu lidí naprostou samozřejmostí, ale mnoho z nich zapomíná na velmi podstatnou věc. Auto je potřeba důkladně vyčistit také zespodu, v místech, které jsou hůře přístupné a hromadí se na nich nečistoty a špína.

Zdá se vám to všechno jako moc práce, kterou sami určitě nezvládnete? Ani nemusíte, v Brně provádí úklidové služby včetně důkladných úklidů automobilů mnoho firem. 

Fotografie