Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Na co myslet při pronájmu vozu? Zeptejte se na prohlídku a parkování

Uvažujete o tom, že byste si na dovolenou pronajali obytný vůz a cestovali týden nebo déle po vlastní ose? Zde najdete několik tipů, na co byste neměli zapomenout, než půjčovně za auto zaplatíte.

Kolik zaplatíte

Když už jsme u té ceny pronájmu, tak jde pochopitelně o položku, která vás pravděpodobně bude zajímat nejvíce. Cena vypůjčení za jeden den se běžně pohybuje v jednotkách tisíc korun, u řady půjčoven přitom platí nějaká minimální délka pronájmu. Tato částka většinou zahrnuje i povinné ručení a havarijní pojištění.

Kromě toho ve většině půjčoven budete muset po dobu pronájmu složit kauci, takže se ujistěte, že máte na účtu dostatek peněz. Stejně tak si ověřte, zda v půjčovně přijímají platební karty, nebo jestli si budete muset zavčas vybrat hotovost. Některé půjčovny obytných automobilů mohou také vybírat servisní poplatky nebo poplatky za kilometry najeté nad denní limit.

Prodlužte si dovolenou

Co dalšího by vás mohlo při pronájmu automobilu zajímat? Některé půjčovny se snaží vyjít svým zákazníkům vstříc a umožní jim po dobu výletu parkovat jejich osobní vůz v areálu zdarma. 

V některých případech je také možné vyzvednout si obytný vůz už večer před začátkem pronájmu. Zavčas se tedy na tuto možnost zeptejte. Přes noc už můžete někam dojet, a prodloužit si tak výlet. Podobné to bývá s návratem - někdy je možné odevzdat automobil až ráno po skončení pronájmu.

Máte obavu z toho, zda si na řízení vozu nebudete muset chvíli zvykat? Zkuste si v půjčovně s předstihem domluvit schůzku, při které vám personál vše důležité ukáže a vybaví vás užitečnými tipy. Během prohlídky se také můžete podívat na to, jak je „váš“ vůz vybaven. Na samotné dovolené vás už pak nic nezaskočí.

 

Fotografie