Články & návody

Firmy pro Vás

SMÍTKO s.r.o. - profesionální strojové čištění garáží v Brně a okolí.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně. 

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

DirtyBoys - detailingové čištění aut Brno.

Čištění interiérů aut

Ať už je pro vás čištění a mytí auta zábavou nebo přítěží, je potřeba je čas od času provést, abyste své vozidlo udržovali ve vizuální kondici, a aby se v něm příliš nemnožily nechtěné bakterie či roztoči.

Nejdříve hrubá práce

Pro začátek je důležité zbavit interiér těch největších nečistot. Dobrým pomocníkem vám bude vysavač. Konečně také můžete otestovat různé hubice a nástavce, které třeba při jiných příležitostech nepoužíváte. Nejlepší je postupovat shora dolů. Po vysátí palubní desky nezapomínejte na větrací průduchy, kde se prach také usazuje. Při vysávání sedadel (zejména v místě švů) a výplní dveří použijte úzkou hubici. Koberce a koberečky ze zavazadlového prostoru a míst pod nohama je lepší nejdříve vyklepat a pak vysát dočista. Rovněž nezapomeňte na špínu a písek za gumovým těsněním kolem dveří.

Čištění sedaček a čalounění

Pokud jsou vaše sedačky znečištěny a nestačí pouhé vysátí, můžete si pomoci jedlou sodou. Smícháním 50 gramů sody s litrem vody vznikne roztok, kterým lehčí znečištění na sedadlech odstraníte. Pokud vaše čalounění přišlo do styku s něčím mastnějším a odolnějším, je lepší použít tepovače či extraktory.

Pozor na kůži

Čištění koženého interiéru vašeho auta vyžaduje speciální pozornost. Jedná se zejména o použití prostředků, které jsou k péči o kůži určeny. Speciální čistič nastříkáme na potah a mikrovláknovým aplikátorem vetřeme do sedačky. Po uschnutí je dobré na potah nanést impregnační prostředek, který vetřeme taktéž mikrovláknovým aplikátorem. V tomto případě je ale vhodnější svěřit práci do rukou odborníka, aby byla životnost vašich kožených potahů co nejdelší.

Plastové a gumové části

Čištění plastových a gumových částí je dobré provádět až po mokrém čištění sedaček a čalounění, protože při něm mnohdy dojde ke znečištění plastů čistícím roztokem, takže proč dělat práci zbytečně dvakrát? V případě, že plastové a gumové části vašeho vozidla jsou těžce znečištěny, je namístě použít kartáček, pokud se jedná o rutinní mytí, postačíte si s čistícím prostředkem a hadrem. Po zaschnutí plastových a gumových ploch je dobré povrch naimpregnovat.

Nezapomeňte na skla zevnitř

Šmouhy a mastný film zhoršují výhled i oslnění od slunce nebo světel protijedoucích aut. Použijte speciální mikrovláknovou utěrku, díky které nebude vaše sklo poškrábané. Také je důležité zvolit speciální čistící prostředek bez vosků a brousících složek.

Nemáte dostatek času k umytí auta a vyčištění interiéru? Nebo byste chtěli, aby vaše vozidlo bylo čas od času umyto a vyčištěno opravdu poctivě a důkladně? V tom případě není od věci svěřit práci odborníkům, kteří se těmito službami zabývají. Například společnost Stálá čistota, která působí v Brně, nabízí čištění nejen v místě jejich sídla, ale v případě potřeby vám přijedou auto vyčistit i domů. Na jejich webu najdete podrobnější informace ohledně čistících programů, ale také kontaktní formulář pro zaslání dotazu, nezávazné poptávky nebo objednávky.

Fotografie