Články & návody

Js-truckparts.cz - Truck Shop - zástěrky, spoilery, osvětlení - vše pro truck na jednom místě.

Autopůjčovna Smíšovský - Půjčovna dodávek i osobních aut Brno.

Logbookie - GPS lokace vozidel.

Otevreniauta.cz - NON-STOP nouzové otevírání všech typů aut v Brně

Spedice Ostrava Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní doprava a spedice.

DoKurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů po celé ČR. Přidání kurzu zdarma.

Repase vstřikovačů - repase vstřiků za nejnižší ceny.

Autopujcovnaraus.cz - půjčovna střešních boxů, nosičů kol, nosičů lyží a sněhových řetězů.

Autodilyadoplnky.cz - prověřená tažná zařízení. Možnost montáže.

Fermatmachinery.com - Bazarové brusky skladem.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Jak vybrat správné tažné zařízení pro váš vůz

Při rozhodování o tom, jaké tažné zařízení si pořídit pro svůj vůz, je třeba zohlednit několik věcí. Aby bylo vaše tažení co nejjednodušší, nejbezpečnější a nejpraktičtější, musíte zvážit různé aspekty. Níže najdete popisy několika typů tažných zařízení, které vám pomohou vybrat správné tažné zařízení pro vás při zohlednění typu vašeho vozidla a potřeby specifické kabeláže pro dané vozidlo. V první řadě je třeba stanovit přibližnou hmotnost nákladu, který budete táhnout.

Mám pro svou práci vhodné vozidlo?

Je samozřejmé, že malé auto nebo auto s malým motorem, které nemá dostatečný výkon, bude mít problémy s tažením velkých přívěsů nebo karavanů, a naopak malý přívěs s lehkým obsahem jednoduše nevyžaduje velké vozidlo k jeho tažení. Pokud jste se rozhodli pro velikost nákladu, který potřebujete táhnout, může být správný výběr vozidla mnohem jednodušší.

Typy tažných zařízení:

1. Tažné zařízení s pevnou přírubou a koulí

Tažné zařízení s pevnou přírubou se tradičně používají pro pravidelné tažení a jsou považována za mimořádně cenově výhodnou variantu, která umožňuje řidiči táhnout a současně převážet jízdní kola a montáž dalšího příslušenství.

2. Odnímatelné tažné zařízení s labutím krkem

Odnímatelné tažné zařízení s labutím krkem se používají po celé Evropě. Jsou štíhlejší než příruba a lze je použít k přepravě jízdních kol, ale ne k současnému tažení. Jejich výhodou je, že v některých případech umožňují zcela neomezený přístup do zavazadlového prostoru vozidla. Samozřejmě dle typu vozidla.

3. Pevné tažné zařízení s labutím krkem - vhodné pro karavan

Pevné tažné zařízení s labutím krkem mají nejméně flexibilní konstrukci, protože k nim nelze použít žádné další příslušenství. Jsou však kompatibilní se stabilizátory AL-KO, které využijete pro tažné zařízení pro karavan. I to je důvodem jejich mírně vyšší ceny.

4. Horizontálně odnímatelné tažné zařízení

Špička v oblasti pohodlí a komfortu. Otočné řešení tažného zařízení je připraveno k okamžitému použití, navíc zvýší hodnotu vašeho vozu nejen po užitkové, ale především po estetické stránce. Nevýhodou je mírně vyšší pořizovací cena horizontálně odnímatelného tažného zařízení.

Potřebuji pro své vozidlo specifickou kabeláž?

Specifická kabeláž umožňuje použití elektroinstalace vozidla v přívěsu nebo jiném taženém vozidle, například karavanu. Ačkoli to při tažení není vždy nutné, zlepšuje to praktičnost tažení, stejně jako bezpečnost a samotný komfort jízdy. Mnoho dnešních automobilů je vybaveno elektrickými systémy, které jsou schopny rozpoznat připojení přívěsu nebo karavanu, takže pokud si chcete pořídit tažné zařízení a táhnout vozidlo pravidelně, možná se vyplatí poohlédnout se po automobilu s touto moderní technologií.

Kvalitní tažná zařízení pro vaše vozidlo

Společnost Polychroma - autodíly a doplňky poskytuje odborné služby v oblasti prodeje montáže tažných zařízení. Pro jakékoliv další informace o našich službách nebo pro vaše další dotazy týkající se naší nabídky služeb se obraťte na náš tým. Rádi vám pomůžeme nejen s výběrem vhodného tažného zařízení za váš automobil. Více na www.autodilyadoplnky.cz.

Fotografie